Понеділок, 26.10.2020, 11:29

Дошкільний навчальний заклад №8 «Калинонька» є частиною дошкільної освіти м. Шепетівки.
         Свою діяльність розпочав в 1959 року. У період з 1959 по 1985 рр. дитячий садок очолювала Батюк Марія Павлівна, який на той період підпорядковувався до Південно-Західної залізниці.
         У 1985-2006 рр. завідувачем закладу була Коваленко Людмила Олександрівна, яка мала не лише бажання, а й відповідні знання для того, щоб педаго­гічний процес в очолюваному нею садочку проводився на високому рівні. У 1997 р. рішенням міської ради дошкільний заклад «Калинонька» був прийнятий на баланс міського відділу освіти. А з 2006 року почила працювати на посаді керівника Дячук Антоніна Миколаївна.
         Нам – 50 років. Пройдено чимало перешкод на шляху до становлення стабілізації, розвитку. Сьогодні відбувається перебудова змісту принципів, що зберегли своє значення, і з’являються нові підходи, у яких відбиваються вимоги суспільства до освіти.
         Педагогічний колектив ДНЗ, реагуючи на сформовану соціальну ситуацію, переглянув багато педагогічних позицій, у тому числі й ту, що пов’язана з індивідуальним розвитком дитини. Підставою для таких переглядів стали сучасні знання про сутність індивідуального розвитку дитини, актуальність цієї проблеми, нові освітні програми, в основі яких лежить комфортність, адаптивність, особистий досвід, упевне­ність у собі, самореалізація й особистий ріст дитини.
         У 2007 році дошкільний навчальний заклад №8 «Калинонька» змінив пріоритетний напрямок освітньої діяльності. І сьогодні працює над створенням світу радості й дитинства через індивідуалізацію нав­чання та виховання.
         Найважливішим напрямом роботи закладу з розвитку індивіду­альності дитини від 3 до 7 років є застосування засобів опосередкованого впливу, до яких, насамперед, належить підвищення психологічної компетентності педагогів, оволодіння ними методами вивчення індивідуальних відмінностей, варіативних освітніх програм.
          У дошкільному закладі створені умови для розвитку творчої особистості за допомогою організації дитячих гуртків, секцій за здібностями та інтересами дітей. Серед них: гурток «Чарівна сила мови» (вихователь Вільчинська Н.С.); «Паперова пластика» (керівник Мартинюк Г.І.); «Казковий пензлик» (вихователь Коваленко І.П.)., «Магічна сила ляльки - мотанки»( керівник Муза Н.В.); «Здоров'ятко» (вихо­ватель Мирончук О.В.);
          Дитячий садок – особливий заклад: це, по суті, друга оселя для дітей та працівників. А свою оселю завжди хочеться прикрасити, зробити затишною й теплою, не схожою на інші. Можна стверджувати, що таку домівку для дітей та дорослих ми створили.

«  Жовтень 2020  »