Четвер, 01.10.2020, 06:37

Головна » 2014 » Лютий » 23 » Профілактика кору
Профілактика кору

Кір, симптоми і лікування кору

Кір - вірусна хвороба, що характеризується лихоманкою, млявістю, слабкістю, головним болем, мелкопятністой висипом, ураженням кон'юнктиви і нежиттю.
Джерелом інфекції є тільки хвора людина. Передача інфекції відбувається повітряно-краплинним шляхом.
Особи, які не хворіли на кір і нещеплені проти неї, залишаються високо сприйнятливими до кору протягом усього життя і можуть захворіти в будь-якому віці.
      Імунітет після перенесеної природної корової інфекції стійкий. Повторні захворювання на кір зустрічаються рідко. Імунітет після щеплень більш короткочасний (через 10 років після щеплення лише у 36% вакцинованих зберігаються захисні титри антитіл).

Інкубаційний період триває 9-11 днів.

Початковий період характеризується підвищенням температури тіла до 38-39 ° С, розбитістю, загальним нездужанням, зниженням апетиту. Посилюється нежить, з'являється грубий "гавкаючий" кашель, різко виражено почервоніння кон'юнктів. З'являється корева висипка у вигляді дрібних червоних плям, розташованих на слизовій оболонці м'якого та твердого піднебіння. Ці плями частіше локалізуються на слизовій оболонці щік. Вони являють собою дрібні білясті, що злегка піднімаються над рівнем слизової оболонки цятки, оточені вузькою червонуватою облямівкою, і міцно сидять на слизовій оболонці. За зовнішнім виглядом нагадують манну крупу або висівки. Наприкінці початкового періоду (3-4-й день) температура тіла знижується, потім з появою корової висипки знову підвищується до більш високих цифр. Загальна інтоксикація й поразка дихальних шляхів підсилюються.
      Елементи висипки схильні до злиття, утворюючи складні фігури з фестончатимі краями. Однак навіть при самій густий висипки можна виявити ділянки зовсім нормальної шкіри. Через 3-4 дні елементи висипки бліднуть, на їх місці залишаються буруваті плями - пігментація, особливо виражена і тривала за наявності геморагічних перетворень висипки. На місці висипу надалі спостерігається висівкоподібне лущення (на обличчі і тулубі). Характерний виражений кон'юнктивіт, іноді з гнійним виділенням, склеює вії вранці. У деяких хворих відзначаються болі в животі, рідкий стілець.

Лікування кору

Хворих на кір лікують вдома. Госпіталізації підлягають хворі ускладненим кором. Під час гарячкового періоду рекомендується постільний режим. Ліжко ставлять головним кінцем до вікна, щоб світло не потрапляло в очі. Хворому дають велику кількість рідини, фруктових соків, вітаміни, при наполегливому сухому кашлі - відхаркувальні засоби. В очі закапують альбуцид 3-4 рази на день.
       Надійним методом попередження кору є імунізація живою вакциною. Щеплення забезпечує захисний ефект протягом близько 15 років. Живу вакцину не призначають вагітним жінкам, хворим на туберкульоз, лейкоз, лімфомою, а також ВІЛ-інфікованим. Перше щеплення проводять дітям у віці близько 1 року, друге щеплення роблять дітям у віці 15-18 міс.

Доброго Вам здоров’я!

Переглядів: 523 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0