Четвер, 01.10.2020, 06:10

Головна » 2013 » Січень » 19 » Психологічний практикум "Формування самооцінки у дітей дошкільного віку"
Психологічний практикум "Формування самооцінки у дітей дошкільного віку"

Великим відкриттям будь-якого

покоління є те, що людина може

змінити своє життя, змінивши

відношення до нього.

А. Швейцар

10 січня 2013 року на базі  дошкільного навчального закладу  відбулося ІІ засідання психологічного-практикуму з теми «Формування самооцінки у дітей дошкільного віку».

Значна увага присутніх на занятті педагогів даного дошкільного закладу приділялася проблемам: «Розвиток самосвідомості дошкільника» та «Вікові особливості формування самооцінки» теоретичним аспектам та діагностиці. Адже щоденна робота педагога є досить великим навантаженням на психіку, тому, що весь час перед ним стоять нові й складні завдання, без достатнього часу на обмірковування або розрахунку найбільш вдалого рішення. Усе це негативно впливає на діяльність педагога, призводить до апатії, депресії, песимізму, хвороб, його професійного «вигорання», вкрай негативно впливає на настрій колег, змінюючи структуру психологічного клімату не лише педагогічного, а й дитячого колективів. Практичний психолог закладу Кунашенко Лариса Анатоліівна розкрила досить актуальну проблему та за допомогою тестів визначила рівень самооцінки кожного учасника заходу.

Провідну роль у формуванні самосвідомості дошкільника відіграє позаситуативно-пізнавальна та позаситуативно-особистісна форма спілкування з дорослим, а також інтенсивний розвиток спілкування з однолітками. Спілкування стає тією сферою дійсності, яка акумулює всі психічні функції дитини: її увагу, сприймання, пам'ять, мислення, емоції. Психіка й особистість дитини набуває саме тих якостей, які необхідні їй для забезпечення спілкування з дорослими й ровесниками. У самосвідомості з'являються ті властивості, що відображають роль і місце дитини у спілкуванні та дозволяють регулювати його. Дошкільник у процесі спілкування отримує від інших значну кількість регулюючих впливів: оцінок, зауважень, схвалень. Згодом сама починає висловлювати їх партнерам. Так у дитини нагромаджується інформація про те, що їй вдалось краще, що викликало схвалення, що - навпаки - робити не варто. Все більш чіткими й об'ємними стають уявлення про себе, зокрема про свої можливості. Якщо у ранньому віці самоставлення дитини було переважно позитивним та негнучким у різних ситуаціях діяльності, то у дошкільника воно чим далі більше залежить від конкретних успіхів у діяльності та змінюється частіше. У 3-4 р. дитина тільки починає вирізняти деякі уміння, особистісні та пізнавальні риси, тому завищує свої можливості в досягненні результату, майже не вміє знаходити помилки у порівнянні зі зразком. Прагнення дорослого привернути увагу малюка до його недоліків сприймається останнім негативно як узагальнена особистісна оцінка зі значенням "поганий". За умови розвиненого досвіду спілкування дитина в 5 р. знає про свої вміння, має деяке уявлення про пізнавальні можливості, особистісні риси, адекватно реагує на успіх і невдачу. У 6-7 р. дошкільник усвідомлює свої фізичні, особистісні та розумові можливості, оцінює їх правильно.

Переглядів: 731 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

«  Січень 2013  »