Неділя, 20.09.2020, 23:22

Головна » 2016 » Січень » 19 » Увага! Грип!
Увага! Грип!

Увага ГРИП! Інформація для роздумів

Шепетівське міськміжрайонне управління Головного управління Держсанепідслужби у Хмельницькій області інформує, що у Хмельницькій області з початку епідемічного сезону (40 тиждень 2015 року) на ГРВІ та грип захворіло 73012 осіб – 5.6% населення, з яких 55563 - діти до 17 років. Серед захворілих зареєстровано 121 випадок тяжких гострих респіраторних інфекцій (0,2%). Слід зазначити, що основна кількість ТГРІ була зареєстрована в кінці грудня 2015 року.

За минулий, 01 тиждень 2016 року (з 04 по 10 січня) в області на гострі респіраторні вірусні інфекції захворіло 3190 осіб - 24,5 на 100 тис. населення. Рівень захворюваності знизився, у порівнянні з попереднім тижнем на 20%, що, ймовірно,  пов’язано із зменшенням звернення людей за медичною допомогою з легкою формою важкості перебігу захворювання, у період зимових свят та канікул у навчальних закладах.  70,3% захворілих становлять діти до 17 років (2241 особа). На фоні зменшення реєстрації осіб. що звернулись за медичною допомогою, збільшилась кількість госпіталізованих з 8,1% до 11,7%. Показники захворюваності порогові рівні не перевищують у жодному з регіонів області.   По Шепетівському та Полонському районах також відмічається   зростання захворюваності на ГРВІ. Захворюваність по Шепетівському району  за 2-й тиждень 2016р складає 332 випадків, по Полонському району -  188 випадків.  Слід зазначити, що перевищення епідемічного порогу не зареєстровано.

Як грип проявляється у дітей?

• Початок захворювання раптовий, з високою інтоксикацією. Дитина стає млявою, скаржиться на сильний головний біль і загальну слабкість. У неї висока температура, що досягає 40 С, озноб і лихоманка

• Не пізніше 2-3-го дня хвороби до симптомів інтоксикації приєднуються нежить, біль у горлі, сухий кашель.
  • У деяких дітей захворювання грипом може супроводжуватися болем у животі та блювотою.

Що робити, якщо дитина захворіла?

• Укласти в постіль в окремій кімнаті або, принаймні, відгородити його ліжко ширмою або фіранкою.
  • Викликати лікаря - тільки він зможе оцінити ступінь тяжкості захворювання і призначити правильне лікування!
  • До приходу лікаря дитину потрібно вкрити, напоїти гарячим трав'яним або ягідним чаєм. Якщо у неї немає алергії, то можна додати в чай ​​мед.
Чим небезпечний дитячий грип?

• У дітей після грипу часто виникають такі ускладнення: синусити, отити, пневмонії.
  • Серцево - судинні захворювання
  • Захворювання центральної нервової системи.
  • Потрібно негайно звернутися до педіатра, якщо: у дитини три або чотири дні тримається висока температура; дитина каже, що йому важко або боляче дихати, вона скаржиться на вушний біль або на сильний кашель.

Чи можна попередити грип у дитини?

• Краще грип не лікувати, а попереджати!
    Для профілактики грипу та ГРВІ потрібно протягом усього року
    зміцнювати організм дитини.

• Дотримуватися режиму дня, що включає прогулянки на свіжому повітрі, а також збалансований раціон харчування з врахуванням індивідуальних особливостей дитини.

• Проводити загартовування, масажі, лікувальну фізкультуру або фізіотерапевтичні процедури, рекомендовані лікарем.
    Мета профілактики - зміцнення захисних сил організму дитини!

•

Щеплення  від грипу - найбільш ефективний засіб захисту. Це підтверджують цифри: вакцинація в осінній період допомагає вберегтися від грипу в 70-100% випадків.

• Вакцинація дітей, схильних до алергічних реакцій і маючих хронічні захворювання, проводиться за спеціальними методиками і під суворим наглядом фахівців. Перед щепленням необхідно проконсультуватися з лікарем, щоб переконатися, що дитина здорова!

Увага!!!

• Підвищення температури тіла - захисна функція організму, спрямована на боротьбу зі збудником захворювання, тому не слід зловживати жарознижувальними препаратами, якщо температура не перевищує 38-38,5 С.
  • Всі ліки дитині повинен призначати тільки лікар!
  • Всі "домашні засоби" слід застосовувати тільки за схваленням медичних працівників!
  • Під час лікування дуже важливо приймати якнайбільше ридини - соків, мінеральної води, морсів, і т.п.
  •  Необхідно скоректувати харчування хворого: в ньому має бути більше продуктів, багатих вітамінами і мікроелементами (у т.ч. овочів і фруктів), а також кисломолочних продуктів із збільшеним вмістом біфідо- і лактобактерій.
  • Не потрібно заперечувати, якщо лікар рекомендує дитині лікування в стаціонарних умовах.
  • Необхідно захистити від грипу інших членів сім'ї.
  • Тим, хто ще не захворів, слід приймати препарати для профілактики, дотримуватися правил особистої гігієни, частіше провітрювати приміщення, а при контактах з хворими на грип та ГРВІ - обов'язково носити одноразову маску!

Переглядів: 343 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0

«  Січень 2016  »